Benim Aşk Pastam Türkçe Dublaj
6.0
Sizin Oyunuz:
Oylama: 6.0 /10 (2)
6.7 IMDB Puanı 598 Görüntülenme

Benim Aşk Pastam Türkçe Dublaj

Benim Aşk Pastam filmi izle, Benim Aşk Pastam hd izle, Benim Aşk Pastam türkçe dublaj izle, Benim Aşk Pastam tek parça izle, Benim Aşk Pastam full izle, Benim Aşk Pastam 2007 izle. Dünyanın en cool, Asya’nın en ünlü yönetmeni Wong kar-wai’nin imzasını taşıyan Hollywood yapımı bir film. Wai’nin diğer imzasını taşıyan aşk filmlerine nazaran aşağıda kalır diye düşünüyorum.
Filmdeki ana karakterimiz Wai’nin aslında diğer filmlerinde yapmadığı gibi çok olağan sıradandır. Normalde Wai geleneksel ana akım dışında kıyıda olan kişilerin hayatını filme alır. Diğer Wai filmlerinden farklı olarak bu filmde ana karakter Elizabethin öncelikle çektiği aşk acısını unutmak için New York’tan Memphis’e gider, Memphiste çalışarak bir araba parası kazanmak amacındadır ve amacını gerçekleştirince bozulan denge düzene girer ve kadın evine döner, acısını çektiği aşkı da unutmutur yeni bir aşk yaşar. Görüldüğü üzere kahramanımızın bir amacı var ve gerçekleşince denge düzene girer lakin asıl olarak Wai’nin filmlerinde bu olmaz.
Bunun dışında Wai’nin önemli bir uylaşımı olan tabiki yan öykücükler de yer alıyor. İşte Wai aslında imzasını yine bu yan öykücüklerle oluşturmuş.
Wai’nin genel olarak kullandığı Dönüşlülük, Metinlerarasılık, Belirsizlik ve Parçalama tekniklerini filmde görmedim. Ama Wai yine saatleri, eylemden çok duyguyu, rengi, duyumsal özellikleri, atmosferi, zaman ve uzamı çok iyi kullanmış.
Unutulmasın Wai filmlerinde sözcükler, eylem değil, eylermler ve sözcükler arasındaki sessizlikleri ve yaratılan atmosfer önemlidir.
Genel olarak malzemenin kötü, işçiliğin iyi olduğu kanısındayım.
Ayrılık -barışma üzerine üretilmiş anahtar ve kapı imgesi çok iyiydi
MOLY M-RU LOAD


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  My Blueberry Nights

  Yayın Tarihi:

  28 Kasım 2007

  Senaryo:

  Kar-Wai Wong, Lawrence Block, Kar-Wai Wong

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?